Logotyp CRZL

Prezentacja "Rewitalizacja w świetle strategii średnio - i długookresowej kraju" – Antoni SobolewskiUczestnicy konferencji64Uczestnicy konferencji

W dniu 24 listopada br. odbyła się konferencja upowszechniająca osiągnięte założenia i rezultaty projektu pn.: „Rewitalizacja społeczna”, który z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  był realizowany w latach 2008 – 2015 przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

Wśród licznie zebranych gości w konferencji udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, publicznych służb zatrudnienia oraz organizacji pozarządowych.

Myślą przewodnią konferencji był opracowany w ramach projektu „Rewitalizacja społeczna” Modelowy Standard Aktywnej Integracji, który został omówiony przez dr Łukasza Łotockiego z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórcę opracowanego modelu oraz współautora publikacji na temat Modelowego Standardu Aktywnej Integracji.

Od lewej siedzą Barbara Dybkowska, Departament Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS, Sebastian Musioł, kierownik projektu, dr Jarosław Przeperski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Badań nad Rodziną 19 W kuluarach konferencji Iwona Klimowicz, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Szczecinie

Barbara Gawlik, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie Uczestnicy konferencji

W dniu 20 listopada br. odbyła się konferencja końcowa projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż”, który z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej realizowany był w latach 2012-2015 przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

Wśród licznie przybyłych gości w konferencji udział wzięli m. in. przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, publicznych służb zatrudnienia oraz organizacji pozarządowych. Myślą przewodnią konferencji był wypracowany w ramach projektu „Schematom STOP!...” Model lokalnej interdyscyplinarnej współpracy na rzecz rodziny wielodzietnej. Szczególne zainteresowanie wśród uczestników konferencji wzbudziło zagadnienie tzw. familiocentryzmu. Ideę familiocentryzmu oraz projektowe przesłanki jej powstania przedstawił dr Jarosław Przeperski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Ten projekt dowiódł z pewnością, że wspólne poszukiwanie skutecznych narzędzi pracy z rodzinami jest znakomitym pretekstem do współpracy pomiędzy pracownikami socjalnymi i doradcami zawodowymi, a szerzej pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej oraz instytucjami rynku pracy – powiedział dr Jarosław Przeperski.

W drugiej części konferencji, pani Iwona Klimowicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie, wprowadziła uczestników do merytorycznych założeń podręcznika pt.: „Model lokalnej interdyscyplinarnej współpracy na rzecz rodziny wielodzietnej.” Następnie pani Barbara Gawlik z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie przedstawiła rezultaty pilotażu w perspektywie powiatowej. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się również z założeniami do Międzyinstytucjonalnego i międzysektorowego modelu współpracy instytucji pomocy i integracji społecznej i  instytucji rynku pracy, który będzie wdrażany przez MOPS w Olsztynie już po zakończeniu projektu.

 

Teraz wyszukiwanie partnerów Karty Dużej Rodziny jest możliwe poprzez wygodną stronę mobilną. Wystarczy telefon lub tablet z dostępem do internetu.

 

Mobilny wykaz partnerów programu udostępniony jest w formie mapy oraz jako lista podmiotów i ich oddziałów, w których świadczone są ulgi. Po wybraniu ikony podmiotu wyświetla się informacja z jej ogólnymi danymi oraz z wysokością zniżek, jakie są udzielane.

Dzięki mobilnej wyszukiwarce dostęp do zniżek będzie jeszcze łatwiejszy. Strona mobilna pozwala na wygodne korzystanie z wyszukiwarki z telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu. 

 

Ekran mobilnej wyszukiwarki Ekran mobilnej wyszukiwarki Ekran mobilnej wyszukiwarki

 

 Liczba partnerów, które należą do programu Karta Dużej Rodziny stale rośnie. Do programu dołączyło już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce. 

W programie uczestniczą nie tylko duże ogólnopolskie firmy, takie jak sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, ale również wiele firm lokalnych, np. PKS Piła, Muzeum Dobranocek, przedszkole niepubliczne „Krasnal” w Olsztynie czy Salon Optyczny "PRO OKO" w Bydgoszczy.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Wyszukiwarka partnerów dostępna jest na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl, a także w wersji mobilnej pod adresem: kdr-mwu.mpips.gov.pl

Życzenia Dariusza Kapusty, Dyrektora Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Szanowni Państwo,

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę skierować do wszystkich Państwa oraz każdego z osobna słowa podziękowania, szczerego uznania oraz najserdeczniejszych życzeń.

Ustanowiony i przypadający na dzień 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest hołdem składanym wszystkim Państwu, ofiarnie dedykującym swą drogę zawodową służbie drugiemu człowiekowi. Święto to stanowi zarówno podziękowanie, jak też uhonorowanie Państwa pracy, wrażliwości, odporności, doświadczenia, empatii oraz wiedzy. Wsparcie, którego udzielacie Państwo każdego dnia osobom potrzebującym stanowi zarówno o głębi ludzkiego istnienia, ale także jest okazją do czynienia dobra i odwracania złych kolei losów naszych bliźnich.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Karta ułatwia rodzinom 3+ dostęp do kultury, aktywnego spędzania czasu oraz obniża koszty codziennego życia.

 

Duże rodziny robią duże zakupy i często korzystają z wielu usług. Jesteś przedsiębiorcą i chcesz pozyskać nowych, lojalnych klientów?

Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny! Wejdź na stronę rodzina.gov.pl, wypełnij e-deklarację dołączenia do Karty Dużej Rodziny i dołącz do nas.

Podkategorie

Warto zobaczyć

Wydarzenia

listopad 2015
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Najbliższe wydarzenia

30 Lis 2015
09:00AM -
Konferencja informująca dla OWES
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego